FAMILY NET

Poskytovatelia zliav
logoTT logoAT logoBSK logoBurgerland

Kalendár podujatí

Dnes je: 28.03.2020

Milé rodiny,

chcete stráviť príjemný deň s deťmi?

Výlet na Schneeberg

Dňa 11. októbra vyviezla zubačka Salamander rodiny zo Slovenska a z Rakúska  za jasnej modrej oblohy a tepla, po akom sme tak často v lete túžili, na záverečnú oslavu  ukončenia  cezhraničného projektu Family net na vrch Schneeberg.

V Šamoríne sa stretli rodiny s deťmi

17. 9. 2014 – V hoteli Kormorán v Čilistove sa uskutočnilo ďalšie z medzinárodných stretnutí rodín v rámci prepojenia partnerských regiónov rodinnými kartami v projekte Family Net.

Medzinárodné stretnutie rodín.

Dňa 17.9.2014 o 1300 sa bude konať záverečné stretnutie projektových partnerov projektu FamilyNet ...

Propagačná akcia projektu Family Net na trnavskom jarmoku 11.9 - 14.9.

V dňoch 11.9. až 14.9. sa uskutoční ďaľšia propagačná akcia na tradičnom trnavskom jarmoku, kde možete zabaviť aj so svojími deťmi ...

Ďalšia propagačná akcia projektu

25.5.2014 sa na nádvorí u jezuitov v Trnave  v rámci  „Dňa rodiny“ uskutočnila ďalšia propagačná akcia projektu „Family Net“.

Projekt Family net rozbieha registráciu rodín

20. 5. 2014 – Trnavský samosprávny kraj pokračuje v aktivitách cezhraničného projektu Family net. Spolu s Bratislavským samosprávnym krajom a rakúskymi regiónmi Burgenland a Dolné Rakúsko vytvoria všetci štyria partneri sieť poskytovateľov zliav pre rodiny s deťmi, ktoré budú zaregistrované a dostanú tzv. rodinný pas.

Čaro Trnavského samosprávneho kraja

Trojičné námestie s divadlom v Trnave

Trnavský región je situovaný na západe Slovenska. Trnava je krajom s bohatou históriou, kultúrnym životom, množstvom prírodných krás a turistických lokalít. Trnavský kraj tvoria tri regióny. Trnavský región, Záhorie a Žitný ostrov. Kultúrnohistorický potenciál kraja spolu s prírodnými danosťami, vytvára predpoklady k rozvoju cestovného ruchu na danom území. Hlavné smery rozvoja cestovného ruchu sú zamerané najmä na históriu, kúpeľníctvo, letnú turistiku, cykloturistiku a agroturistiku.

Historickým centrom regiónu je samotné krajské mesto Trnava s množstvom kostolov a sakrálnych pamiatok. Kúpeľníctvo je sústredené v kúpeľoch Piešťany a Smrdáky. Na báze vyskytujúcich sa geotermálnych a liečivých prameňov sa v kraji nachádzajú termálne kúpaliská (Horné Saliby, Galanta, Vincov les, Dunajská Streda, Veľký Meder, Piešťany).

Letná turistika je vzhľadom na klimatické podmienky dôležitým odvetvím cestovného ruchu v regióne. Možnosti letnej rekreácie sú rozložené takmer po celom území kraja.

Na pobyt pri vode je najvhodnejšia  južná časť kraja tzv. Žitný ostrov. 

Cykloturistika, ktorá patrí k modernej forme cestovného ruchu má na celom území Trnavského regiónu výborné podmienky.

Najvýhodnejšie podmienky pre agroturistiku sú prevažne v južných a severných okresoch kraja.

Viacročnú tradíciu v regióne má známa Malokarpatská vínna cesta a Vínna cesta Záhorie.

Miest, ktoré sa v našom kraji oplatí navštíviť je nepochybne veľa. Náš región napriek bohatej histórii, kráča vpred, v ústrety modernej dobe. Čaro kraja určite prirastie k srdcu každého návštevníka.


Holíčsky zámok

Vermesova secesna vila v Dunajskej Strede

Smolenický zámok

Kolonádovy most v Piešťanoch

Galanta-kaštiel

Hlohovec - kostol a kláštor

Senica - Záhorská galéria
Tento projekt je financovaný z Operačného programu „Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007 - 2013“